8 důvodů proč využívat Facebook k firemní prezentaci

1. Reklama.

je to další marketingový kanál, kde se můžete propagovat. Zákazníci vás díky Facebooku snadno naleznou. Můžete také využít PPC kampaň s velmi přesným zacílením podle věku, pohlaví, bydliště, zájmů atd.

2. Virální šíření

Nejefektivnější způsob reklamy, když se vašim zákazníkům firemní stránka líbí, všimnou si toho i jejich přátelé. Využijte naplno potenciál virální reklamy.
Více se dozvíte např. zde – Jak na úspěšnou soutěž

 

3. Komunikace

Stránka na Facebooku je hlavně komunikační brána s lidmi. Fanoušci mají prostor se vyjádřit, zeptat se a vy jim můžete odpovídat na veškeré jejich dotazy. Je to vynikající kanál, jak zlepšit vaše vztahy s fanoušky a více je tak poznat.

 

4. Prodej

To, co firmy zajímá nejvíce. Když se prezentace využívá správně, můžete na sociálních sítích velmi snadno získat nové platící zákazníky. Prodej je možno vylepšit pomocí akčních nabídek pouze pro vaše fanoušky. Takto zlepšíte své konverze.

 

5. Získání databáze

Můžete si vytvořit opravdu velkou komunitu fanoušků. Pro nejlepší účinek je vhodné vytvořit i aplikaci, která vám pomůže se získáním spousty nových fanoušků, ale také i s vytvořením databáze s jejich kontaktními údaji. Více informací zde – App4page

 

6. Oznámení novinek

Každá firma má pravidelně novinky, které by ráda sdělila. K tomu je Facebooková stránka ideální, protože informujete téměř ihned vaše novinky. Pokud chcete například vydat nový produkt, nebo spustit soutěž, lze napsat příspěvek a vaši příznivci se dozví o všem vždy a včas.

 

7. Držet krok s konkurencí

Facebook stránka se považuje jako marketingový základ a spousta zákazníků si prověřuje konkurenci podle jejich Facebook stránek a na základě toho se často rozhoduje. Nebuďte proto pozadu a poražte konkurenci i na poli sociálních sítí.

 

8. Má ho každý

Facebook má dnes opravdu téměř každý a vytvoření firemní stránky vás zde nestojí vůbec nic a zvládne to každý během pár minut. V České republice je 4,2 milionu uživatelů – Počet uživatelů Facebooku? Demografické rozdělení Firemní profil si můžete vytvořit zde www.facebook.com/pages/

sales