Nákup Facebookových fanoušků se nevyplácí

Určitě jste si všimli spousty nabídek na rychlý přísun stovek nebo tisíců fanoušků na Facebook stránku. Cena je lákavá, často pod 1 Kč proti zhruba 3 Kč za fanouška získaného přes PPC kampaň.

Webtrh a různé stovkomaty jsou plné podobných nabídek a bohužel i poptávek. Inzeráty uvádí, že zisk fanoušků bude velmi rychlý, jsou cílení, kvalitní uživatelé i z ČR a SK. V žádném případě se podle inzerátu nejedná o mrtvé duše, nebo falešné účty.

Skutečnost je však jiná. Majitel stránky nemá k dispozici databázi svých fanoušků, nevidí jejich jména, emaily, zájmy, ani žádné další informace. Na to často tito „podnikatelé“ hrají. Zisk fanoušků je velmi rychlý, ale samotní fanoušci nestojí za nic. Nevědí, že Vám dali like, vaše stránka je vůbec nezajímá. Pro vaši firemní stránku to jsou ve skutečnosti mrtvé duše a velmi rychle se začnou i sami odebírat z fanoušků stránky. Neuvidíte z jejich strany žádnou aktivitu, komentáře nebo sdílení. Naopak pokud se někdo stane fanouškem stránky takto, v podstatě podvodem, bude na stránku naštvaný a efekt reklamy je opačný.

Setkali jsme se klientem, který takto koupil 8 tisíc fanoušků a dostal od Facebooku ban na zisk nových po dobu dvou měsíců.

Počet fanoušků je na první pohled hezké číslo, ale v podnikání je důležité hlavně získat zákazníky.

Co dělat pro kvalitní zisk fanoušků? Způsobů je mnoho, dobře zacílená reklamní kampaň, propagace Facebooku ve správných marketingových kanálech. S dobrou fotosoutěží lze získat kvalitní fanoušky i za 0,80 Kč a tito fanoušcí ví proč dávají stránce svůj like. Navíc budete mít k dispozici i jejich emailovou databázi.

sales